Results (race times, not overall ranking)- Finale - Race 4

D-16

1.Sæbbø, Vilde MargretheStavanger Orienteringsklubb16:53
2.Scheele, OdaNydalens SK17:18
3.Bakken, Marte MadslienNydalens SK19:41
4.Skjelsvik, MartineLillehammer OK20:08
5.Götsch Iversen, ElisaIL BUL-Tromsø21:09
6.Vikane, Kristine BogFana IL21:29
7.Lamark, IngridGanddal IL22:19
8.Roll-Tørnqvist, MarieFana IL22:25
9.Olsen, Sara NystrømStavanger Orienteringsklubb23:13
10.Hilsen, Nora SmågeKonnerud IL24:00
11.Torgersen, DinaStavanger Orienteringsklubb26:43
12.Nordstad, Eirunn HusbyVaregg Fleridrett27:08
13.Eikeland, Ingeborg RyggBergens TF28:27
Hekland, IdunIL GularDSQ
Splittimes

D17-18

1.Katla, PernilleFossum IF17:05
2.Krogh, Ane SofieOppsal Orientering17:15
3.Hanssen, Lene BergByåsen IL17:18
4.Bjørlo, Hedda RaadalHalden SK17:28
5.Kvålsgard, Ingrid G.Fossum IF17:32
6.Vassend, HannePorsgrunn OL17:52
7.Ranvik, AndreaKonnerud IL18:04
8.Strand, TaleKongsberg OL18:07
9.Baklid, JennyKonnerud IL18:13
10.Norderud, MarenIL Tyrving18:32
11.Nymark, Tora AasheimVaregg Fleridrett18:49
12.Lid, Mari StrømmeVaregg Fleridrett18:53
13.Hagen, Hedda HoffByåsen IL19:38
14.Buset, Ingunn TorødGneist, IL20:04
15.Ausen, ElisePorsgrunn OL20:06
16.Løvås, Ragnhild VrålstadVaregg Fleridrett20:07
17.Jomaas, Karen HoelFossum IF20:12
18.Fjellbirkeland Johannesen, EliIL Gular20:15
19.Aasheim, Janne TjørhomGanddal IL20:19
20.Letmolie, SolveigEiker OL20:54
21.Jørgensen, MinaIL Tyrving21:03
22.Skyttersæter Saugerud, AmandaKonnerud IL21:22
23.Ranvik, AnnikenKonnerud IL21:25
24.Larsson, Emma MeyerIL Tyrving21:32
25.Krogstie, Annette BjørnåsKonnerud IL22:12
26.Hoen, ChristineEiker OL22:24
27.Rognstad, IngeborgHadeland OL22:56
28.Skatvedt, HeddaRaumar Orientering23:02
29.Lund Hovden, IngridIL Tyrving24:03
30.Olaussen, TirilHaugesund IL Orientering27:28
31.Land, TheaKonnerud IL29:06
Estep, KatherineKonnerud ILDSQ
Gjerdahl, OdaBerger og Svelvik OLDSQ
Splittimes

D19-20

1.Bjørnstad, Victoria HæstadFossum IF15:45
2.Malmei, HannahSandnes IL (Rogaland)16:47
3.Dyrkorn, AneEiker OL16:50
4.Baklid, Thea SildnesKonnerud IL17:36
5.Sikkeland, Oda JIL Tyrving18:06
6.Hasli, AgnetheGjø-Vard OL18:53
7.Nordstad, Kårhild HusbyNTNUI19:09
8.Dyrkorn, TheaEiker OL20:00
9.Voll, KristinaHaugesund IL Orientering20:12
10.Daltveit, HanneFana IL22:02
11.Iversen, Sofie SkyttersæterHeming Orientering24:26
12.Haltia, Thea FeiringIL Tyrving24:50
Wisløff, MargretheAsker SkiklubbDSQ
Splittimes

D21-

1.Vinogradova, GalinaRussian National Team14:31
2.Alexandersen, SigridNTNUI14:52
3.Robertson, LauraRajamaen Rykmentti15:37
4.Eide, IngeborgByåsen IL15:40
5.Ward, CharlotteHALO16:13
6.Lundanes, IngridNTNUI16:32
7.Bjørgul, Ida Marie NæssPaimion Rasti16:34
8.Westli Andersen, EmilieLøten o-lag16:36
9.Grande, MarenFrol IL16:41
10.Ramstein, LauraOLC Graz16:45
11.Kutkaite, AusrineIFK Lidingö SOK17:07
12.Götsch, ArntrautIL BUL-Tromsø17:11
13.Trösse, ChristianeVaregg Fleridrett17:32
14.Halland, Gunhild RogneNydalens SK17:54
Vassend, TonjeNTNUI17:54
16.Westli Andersen, EvineLøten o-lag18:17
17.Martinsen, IngunnVaregg Fleridrett19:03
18.Malmei, VildeNTNUI19:26
19.Arntzen, MariellGneist, IL20:00
20.Hoff Hagen, MarteNTNUI22:09
21.Eggen, IngridHaugesund IL Orientering25:46
Brochmann, LoneBækkelagets SKDSQ
Fjellanger, KristineVaregg FleridrettDSQ
Gvildyte, Tekle EmilijaMedeinaDSQ
Lind Nørbech, Anne JohanneNydalens SKDSQ
Watson, MaiBækkelagets SKDSQ
Splittimes

D40-

1.Goga, NinaBergens TF20:08
2.Vassend, HildePorsgrunn OL22:14
3.Krogh, ArnhildOppsal Orientering22:18
4.Øye, VibekeIL Gular22:23
5.Heggedal, IsaKonnerud IL22:34
6.Madslien, KariNydalens SK22:50
7.Scheele, Else KariNydalens SK23:08
8.Haavardsholm, MaritSandnes IL (Rogaland)23:43
9.Lome, MonaHamar OK27:00
10.Lodgaard, EirinByåsen IL27:11
11.Raaen, Trine Marit JustadKongsberg OL27:15
12.Fjellbirkeland, HegeIL Gular27:18
13.Hansen, TrudeBerger og Svelvik OL27:37
14.Vie, Grethe PaulsenHaugesund IL Orientering28:13
15.Sælevik, AnitaHaugesund IL Orientering28:59
16.Norderud, Anne KristineIL Tyrving29:31
17.Frost, HanneBallerup OK33:35
18.Nergaard, IngerStokke IL35:48
19.Brødsgaard, AliceBallerup OK41:01
20.Kristoffersen, Inge KroghBallerup OK43:59
Splittimes

H-16

1.Kriszat-Løvfald, KorneliusNydalens SK18:58
2.Madslien Steinhaug, OskarVaregg Fleridrett22:33
3.Langvik, Sven BergsetIL Veten23:36
4.Jørgensen, AleksanderHaugesund IL Orientering23:48
5.Porzycz, GrzegorzUKS Azymut 45 Gdynia24:28
6.Lona, Petter AndreasWing OK25:30
7.Rosenlund, TageVaregg Fleridrett25:35
8.Lid, Magnus StrømmeVaregg Fleridrett28:19
9.Borek, ZbigniewUKS Azymut 45 Gdynia28:45
10.Evensen, LarsGneist, IL30:17
Lodgaard, KasperByåsen ILDSQ
Splittimes

H17-18

1.Aurebekk, MariusKristiansand OK18:13
2.Heimdal, AslakKonnerud IL18:20
3.Aas, Henrik FredriksenAsker Skiklubb18:23
4.Rykkje, KristianVaregg Fleridrett18:55
5.Paulsen Vie, SigurdHaugesund IL Orientering19:36
6.Øhman, EliasGjø-Vard OL19:40
7.Dale, Jostein SvalandVang OL19:47
8.Gisholt, PeterFossum IF19:51
9.Rykkje, StianVaregg Fleridrett19:56
10.Wisløff, Per ClemetAsker Skiklubb20:12
11.Lindaas, EvenVang OL20:25
12.Størmer, EmilFossum IF20:46
13.Storemyr, Alexander RepstadPorsgrunn OL20:51
14.Melby, Njaal EllegaardVang OL20:56
15.Kverme, Sivert SandeFossum IF21:55
16.Pesta, PiotrUKS Azymut 45 Gdynia22:12
17.Rosenlund, MathiasVaregg Fleridrett22:41
18.Gjerstad, MagnusVaregg Fleridrett22:58
19.Halden, Halvor TørnqvistNydalens SK23:33
20.Bergset, EliasIL Veten24:27
21.Lodgaard, AreByåsen IL25:19
22.Kobbeltvedt, RubenHaugesund IL Orientering26:03
23.Nysæter, SkjalgSkien OK30:25
24.Ruset Alne, ToreHaugesund IL Orientering31:17
Arntzen, SanderAsker SkiklubbDSQ
Thomassen, Kristian FredrikVaregg FleridrettDSQ
Splittimes

H19-20

1.Jonsson, EliasNydalens SK16:57
2.Kjærner-Semb, MarkusVaregg Fleridrett17:17
3.Fosser, KasperHeming Orientering18:02
4.Gløersen, MathiasBækkelagets SK18:03
5.Storhov, Oskar SpetsFreidig18:04
6.Hjermstad, ØyvindFossum IF18:19
7.Kornmo, HåkonPorsgrunn OL18:26
8.Daland, SebastianKristiansand OK18:29
9.Baklid, JørgenKonnerud IL18:32
10.Kamsvåg, Styrk HundseidIL Tyrving18:36
11.Hjermstad, ErlingFossum IF19:01
12.Gjerdahl, JoarKonnerud IL20:00
13.Eidsmo, Håvard SandstadFreidig20:36
Ekeland, EinarOddersjaa SSKDSQ
Melsom, EinarFossum IFDSQ
R Holt, SindreHedrum OLDSQ
Splittimes

H21-

1.Østerbø, Øystein KvaalBækkelagets SK15:30
2.Tranchand, FredericPaimion Rasti15:34
3.Leandersson, JonasSödertälje-Nykvarn Orientering16:05
4.Crickmore, JonathanEUOC16:27
5.Ahlbäck, EmilFossum IF16:30
6.McNulty, HenryNTNUI16:33
7.von Arx, PhilippLahden Suunnistajat -3716:43
8.Blandkjenn, DagKristiansand OK16:49
9.Lillevold, Olai StenslandNTNUI16:57
10.Boesen, Andreas HougaardAngelniemen Ankkuri17:08
11.Pedersli, Trond Einar MoenOL Trollelg17:12
12.Friestad, GauteKristiansand OK17:13
Simonin, NicolasIFK Lidingö SOK17:13
14.Smithard, ChrisForth Valley Orienteers17:26
15.Fremstad, KarlIL Tyrving17:37
16.Edsen, JakobOK Pan Århus17:42
17.Johannessen, SindreFreidig17:54
18.Arnesen, Ulrik AstrupHeming Orientering18:02
19.Often, Per MelanderNydalens SK18:08
20.Westergård, Vegard JarvisNTNUI18:25
21.O'Sullivan-Hourihan, JoshBOC20:10
22.Gullord, Eskil SandeBækkelagets SK20:44
23.Mak, RaphaelMetropolitan Orienteering Club23:39
24.Utne, KnutFana IL25:24
25.Røttingen, LarsIL Gular25:58
26.Karlsen, EspenStavanger Orienteringsklubb26:28
27.Sælevik, Marius MyhreHaugesund IL Orientering38:26
Börjeskog, EricSödertälje-Nykvarn OrienteringDSQ
Splittimes

H40-

1.Nygaard, RuneIL Gular19:38
2.Kornmo, ThorePorsgrunn OL21:01
3.Vinogradov, MikhailAlfta-Ösa OK21:37
4.Reikvam, HåkonIL Gular22:31
5.Skatvedt, BentRaumar Orientering23:41
6.Bakken, Jon IverNydalens SK24:48
7.Lona, EivindWing OK26:10
8.Hagen, KnutByåsen IL27:41
9.Bergset, AndersIL Veten28:44
10.Nilsen, Espen FyhnStavanger Orienteringsklubb29:52
11.Nørgaard, PeterBallerup OK30:17
12.Zeiner-Gundersen, RichardFossum IF31:21
13.Sørensen, JanOK Sorø37:01
14.Berg, Ragnar NiemiStokke IL40:23
15.Kristoffersen, JanBallerup OK43:55
16.Forbord, RoarMalvik IL46:31
Emhjellen, HelgeIL GularDSQ
Hekland, BårdIL GularDSQ
Myhre, Per BjarneHaugesund IL OrienteringDSQ
Splittimes

Generated by tTiMe 0.72