Results - City Sprint - Race 2

D-16

1.Scheele, OdaNydalens SK19:12
2.Sæbbø, Vilde MargretheStavanger Orienteringsklubb19:49
3.Bakken, Marte MadslienNydalens SK22:48
4.Olsen, Sara NystrømStavanger Orienteringsklubb22:50
5.Skjelsvik, MartineLillehammer OK24:37
6.Roll-Tørnqvist, MarieFana IL25:42
7.Vikane, Kristine BogFana IL25:43
8.Hilsen, Nora SmågeKonnerud IL26:24
9.Götsch Iversen, ElisaIL BUL-Tromsø26:48
10.Lamark, IngridGanddal IL27:29
11.Nordstad, Eirunn HusbyVaregg Fleridrett28:33
12.Torgersen, DinaStavanger Orienteringsklubb29:23
13.Rognstad, AstridHadeland OL31:09
14.Hekland, IdunIL Gular50:47
Eikeland, Ingeborg RyggBergens TFDSQ
Splittimes

D17-18

1.Katla, PernilleFossum IF18:39
2.Bjørlo, Hedda RaadalHalden SK19:45
3.Hanssen, Lene BergByåsen IL20:04
4.Baklid, JennyKonnerud IL20:34
5.Lid, Mari StrømmeVaregg Fleridrett20:36
6.Kvålsgard, Ingrid G.Fossum IF20:37
7.Nymark, Tora AasheimVaregg Fleridrett21:09
8.Skatvedt, HeddaRaumar Orientering21:17
9.Norderud, MarenIL Tyrving21:19
10.Vassend, HannePorsgrunn OL22:11
11.Strand, TaleKongsberg OL22:12
12.Hagen, Hedda HoffByåsen IL22:13
13.Jomaas, Karen HoelFossum IF22:32
Krogh, Ane SofieOppsal Orientering22:32
15.Ausen, ElisePorsgrunn OL22:46
16.Løvås, Ragnhild VrålstadVaregg Fleridrett23:10
17.Buset, Ingunn TorødGneist, IL23:37
18.Aasheim, Janne TjørhomGanddal IL23:42
19.Fjellbirkeland Johannesen, EliIL Gular24:18
20.Ranvik, AndreaKonnerud IL24:24
21.Jørgensen, MinaIL Tyrving24:31
22.Larsson, Emma MeyerIL Tyrving24:47
23.Letmolie, SolveigEiker OL24:49
24.Rognstad, IngeborgHadeland OL25:31
25.Krogstie, Annette BjørnåsKonnerud IL26:09
26.Skyttersæter Saugerud, AmandaKonnerud IL26:17
27.Hoen, ChristineEiker OL26:50
28.Lund Hovden, IngridIL Tyrving27:58
29.Myhre, AnnieStord Orientering28:10
30.Olaussen, TirilHaugesund IL Orientering30:33
31.Ranvik, AnnikenKonnerud IL30:40
32.Land, TheaKonnerud IL31:33
33.Gjerdahl, OdaBerger og Svelvik OL36:31
34.Estep, KatherineKonnerud IL43:01
Splittimes

D19-20

1.Malmei, HannahSandnes IL (Rogaland)18:46
2.Bjørnstad, Victoria HæstadFossum IF19:17
3.Dyrkorn, AneEiker OL20:24
4.Nordstad, Kårhild HusbyNTNUI21:03
5.Wisløff, MargretheAsker Skiklubb21:09
6.Dyrkorn, TheaEiker OL21:29
7.Sikkeland, Oda JIL Tyrving21:37
8.Baklid, Thea SildnesKonnerud IL21:41
9.Iversen, Sofie SkyttersæterHeming Orientering21:42
10.Voll, KristinaHaugesund IL Orientering23:27
11.Daltveit, HanneFana IL23:42
12.Hasli, AgnetheGjø-Vard OL24:27
13.Haltia, Thea FeiringIL Tyrving28:24
14.Almeland, RunaFana IL28:30
Splittimes

D21-

1.Fjellanger, KristineVaregg Fleridrett17:17
2.Vinogradova, GalinaRussian National Team17:19
3.Lind Nørbech, Anne JohanneNydalens SK17:24
4.Alexandersen, SigridNTNUI17:57
5.Eide, IngeborgByåsen IL18:09
6.Brochmann, LoneBækkelagets SK18:21
7.Ramstein, LauraOLC Graz18:24
8.Ward, CharlotteHALO18:25
9.Lundanes, IngridNTNUI18:38
10.Robertson, LauraRajamaen Rykmentti18:43
11.Westli Andersen, EmilieLøten o-lag19:14
12.Bjørgul, Ida Marie NæssPaimion Rasti19:18
13.Grande, MarenFrol IL20:09
14.Halland, Gunhild RogneNydalens SK20:28
15.Malmei, VildeNTNUI20:44
16.Westli Andersen, EvineLøten o-lag20:46
17.Vassend, TonjeNTNUI21:06
18.Götsch, ArntrautIL BUL-Tromsø21:16
19.Trösse, ChristianeVaregg Fleridrett21:41
20.Watson, MaiBækkelagets SK22:16
21.Martinsen, IngunnVaregg Fleridrett22:25
22.Gvildyte, Tekle EmilijaMedeina22:44
23.Arntzen, MariellGneist, IL26:10
24.Hoff Hagen, MarteNTNUI27:22
Splittimes

D40-

1.Goga, NinaBergens TF22:11
2.Madslien, KariNydalens SK23:37
3.Øye, VibekeIL Gular24:16
4.Heggedal, IsaKonnerud IL24:51
5.Vassend, HildePorsgrunn OL25:26
6.Haavardsholm, MaritSandnes IL (Rogaland)25:32
7.Lodgaard, EirinByåsen IL25:59
8.Lome, MonaHamar OK26:44
9.Krogh, ArnhildOppsal Orientering26:47
10.Scheele, Else KariNydalens SK27:21
11.Vie, Grethe PaulsenHaugesund IL Orientering27:53
12.Rognsvåg, TuridOs Orienteringsklubb28:15
13.Filskov, MetteOK Sorø28:17
14.Gjesdal, WencheVaregg Fleridrett29:55
15.Norderud, Anne KristineIL Tyrving29:59
16.Raaen, Trine Marit JustadKongsberg OL30:54
17.Fjellbirkeland, HegeIL Gular31:00
18.Hansen, TrudeBerger og Svelvik OL31:16
19.Sælevik, AnitaHaugesund IL Orientering34:20
20.Nergaard, IngerStokke IL38:00
21.Frost, HanneBallerup OK39:33
22.Brødsgaard, AliceBallerup OK56:50
Kristoffersen, Inge KroghBallerup OKDSQ
Splittimes

H-16

1.Kriszat-Løvfald, KorneliusNydalens SK21:05
2.Lysaker, Birk BellFana IL22:36
3.Madslien Steinhaug, OskarVaregg Fleridrett24:07
4.Jørgensen, AleksanderHaugesund IL Orientering24:40
5.Porzycz, GrzegorzUKS Azymut 45 Gdynia25:24
6.Langvik, Sven BergsetIL Veten25:56
7.Jorde, RasmusVaregg Fleridrett27:35
8.Lid, Magnus StrømmeVaregg Fleridrett28:37
9.Lona, Petter AndreasWing OK29:51
10.Borek, ZbigniewUKS Azymut 45 Gdynia35:51
11.Lodgaard, KasperByåsen IL45:53
Evensen, LarsGneist, ILDSQ
Rosenlund, TageVaregg FleridrettDSQ
Splittimes

H17-18

1.Gjerstad, MagnusVaregg Fleridrett18:28
2.Rykkje, KristianVaregg Fleridrett18:52
3.Aurebekk, MariusKristiansand OK19:16
4.Aas, Henrik FredriksenAsker Skiklubb20:00
5.Arntzen, SanderAsker Skiklubb20:46
6.Heimdal, AslakKonnerud IL20:53
7.Rykkje, StianVaregg Fleridrett21:19
8.Halden, Halvor TørnqvistNydalens SK21:20
9.Storemyr, Alexander RepstadPorsgrunn OL21:22
10.Øhman, EliasGjø-Vard OL21:36
11.Wisløff, Per ClemetAsker Skiklubb21:46
12.Melby, Njaal EllegaardVang OL21:51
13.Paulsen Vie, SigurdHaugesund IL Orientering22:00
14.Gisholt, PeterFossum IF22:30
Lindaas, EvenVang OL22:30
16.Nysæter, SkjalgSkien OK22:36
17.Dale, Jostein SvalandVang OL22:51
18.Malde, Eyvind KjellevoldIL Gular23:54
19.Rosenlund, MathiasVaregg Fleridrett24:41
20.Bergset, EliasIL Veten25:52
21.Pesta, PiotrUKS Azymut 45 Gdynia26:08
22.Lodgaard, AreByåsen IL27:03
23.Kobbeltvedt, RubenHaugesund IL Orientering28:41
24.Størmer, EmilFossum IF30:16
25.Eikeland, Sigve RyggBergens TF31:11
26.Ruset Alne, ToreHaugesund IL Orientering31:49
27.Hammersland Garnes, OlavGneist, IL31:57
Kverme, Sivert SandeFossum IFDSQ
Thomassen, Kristian FredrikVaregg FleridrettDSQ
Splittimes

H19-20

1.Kjærner-Semb, MarkusVaregg Fleridrett17:54
2.Fosser, KasperHeming Orientering18:09
3.Jonsson, EliasNydalens SK18:35
4.Storhov, Oskar SpetsFreidig18:37
5.Melsom, EinarFossum IF18:47
6.Eidsmo, Håvard SandstadFreidig19:29
7.Daland, SebastianKristiansand OK19:43
8.Hjermstad, ErlingFossum IF19:45
9.Hjermstad, ØyvindFossum IF19:50
10.R Holt, SindreHedrum OL19:56
11.Kamsvåg, Styrk HundseidIL Tyrving20:25
12.Baklid, JørgenKonnerud IL20:45
13.Gløersen, MathiasBækkelagets SK21:01
14.Ekeland, EinarOddersjaa SSK21:05
15.Gjerdahl, JoarKonnerud IL21:09
16.Kornmo, HåkonPorsgrunn OL21:44
Splittimes

H21-

1.Østerbø, Øystein KvaalBækkelagets SK17:19
2.Leandersson, JonasSödertälje-Nykvarn Orientering17:26
3.Tranchand, FredericPaimion Rasti17:32
4.Blandkjenn, DagKristiansand OK17:54
5.von Arx, PhilippLahden Suunnistajat -3718:04
6.Boesen, Andreas HougaardAngelniemen Ankkuri18:06
7.Smithard, ChrisForth Valley Orienteers18:11
8.Ahlbäck, EmilFossum IF18:15
9.Pedersli, Trond Einar MoenOL Trollelg18:22
10.Friestad, GauteKristiansand OK18:23
11.McNulty, HenryNTNUI18:25
12.Börjeskog, EricSödertälje-Nykvarn Orientering18:26
13.Simonin, NicolasIFK Lidingö SOK18:35
14.Arnesen, Ulrik AstrupHeming Orientering18:47
15.Lillevold, Olai StenslandNTNUI18:50
16.Edsen, JakobOK Pan Århus18:53
17.Fremstad, KarlIL Tyrving19:02
18.Crickmore, JonathanEUOC19:05
19.Often, Per MelanderNydalens SK20:11
20.Polden, Andreas G.Gneist, IL20:44
21.O'Sullivan-Hourihan, JoshBOC22:30
22.Gullord, Eskil SandeBækkelagets SK23:17
23.Røttingen, LarsIL Gular24:15
24.Ekerhovd, JørgenVaregg Fleridrett24:50
25.Mak, RaphaelMetropolitan Orienteering Club26:26
26.Utne, KnutFana IL27:43
27.Karlsen, EspenStavanger Orienteringsklubb28:53
28.Sælevik, Marius MyhreHaugesund IL Orientering41:05
Johannessen, SindreFreidigDSQ
Nordeide, SturleGneist, ILDSQ
Splittimes

H40-

1.Nygaard, RuneIL Gular21:37
2.Kornmo, ThorePorsgrunn OL21:51
3.Reikvam, HåkonIL Gular23:48
4.Skauge, TormodIL Gular24:58
5.Vinogradov, MikhailAlfta-Ösa OK25:59
6.Løvås, KristianVaregg Fleridrett26:45
7.Lona, EivindWing OK27:19
8.Skatvedt, BentRaumar Orientering27:50
9.Bakken, Jon IverNydalens SK28:16
10.Hagen, KnutByåsen IL28:42
11.Hekland, BårdIL Gular29:45
12.Zeiner-Gundersen, RichardFossum IF30:32
13.Emhjellen, HelgeIL Gular31:36
14.Bergset, AndersIL Veten31:38
15.Nilsen, Espen FyhnStavanger Orienteringsklubb32:39
16.Myhre, Per BjarneHaugesund IL Orientering32:41
17.Nørgaard, PeterBallerup OK35:08
18.Kristoffersen, JanBallerup OK38:50
19.Berg, Ragnar NiemiStokke IL38:54
20.Forbord, RoarMalvik IL39:57
21.Sørensen, JanOK Sorø41:25
Splittimes

Generated by tTiMe 0.72