Results - Night Sprint - Race 1

D-16

1.Sæbbø, Vilde MargretheStavanger Orienteringsklubb17:07
2.Scheele, OdaNydalens SK17:47
3.Skjelsvik, MartineLillehammer OK19:22
4.Olsen, Sara NystrømStavanger Orienteringsklubb19:23
5.Götsch Iversen, ElisaIL BUL-Tromsø19:36
6.Roll-Tørnqvist, MarieFana IL20:45
7.Johannesen, Mari FjellbirkelandIL Gular20:55
8.Bakken, Marte MadslienNydalens SK21:24
9.Vikane, Kristine BogFana IL21:36
10.Lamark, IngridGanddal IL21:39
11.Torgersen, DinaStavanger Orienteringsklubb24:07
12.Hilsen, Nora SmågeKonnerud IL24:51
13.Eikanger, Hedda EricaGneist, IL26:04
14.Nordstad, Eirunn HusbyVaregg Fleridrett28:19
Eikeland, Ingeborg RyggBergens TFDSQ
Splittimes

D17-18

1.Hanssen, Lene BergByåsen IL17:26
2.Katla, PernilleFossum IF17:41
3.Kvålsgard, Ingrid G.Fossum IF17:50
4.Bjørlo, Hedda RaadalHalden SK18:08
5.Norderud, MarenIL Tyrving18:24
6.Krogh, Ane SofieOppsal Orientering18:28
7.Baklid, JennyKonnerud IL18:50
8.Vassend, HannePorsgrunn OL18:58
9.Fjellbirkeland Johannesen, EliIL Gular19:16
10.Lid, Mari StrømmeVaregg Fleridrett19:38
11.Ranvik, AndreaKonnerud IL19:47
12.Aasheim, Janne TjørhomGanddal IL20:03
13.Ausen, ElisePorsgrunn OL20:13
14.Letmolie, SolveigEiker OL20:17
15.Strand, TaleKongsberg OL20:18
16.Hagen, Hedda HoffByåsen IL20:21
17.Jomaas, Karen HoelFossum IF20:24
18.Nymark, Tora AasheimVaregg Fleridrett20:42
19.Løvås, Ragnhild VrålstadVaregg Fleridrett20:50
20.Skatvedt, HeddaRaumar Orientering21:02
21.Larsson, Emma MeyerIL Tyrving21:07
22.Jørgensen, MinaIL Tyrving21:25
23.Land, TheaKonnerud IL21:40
24.Rognstad, IngeborgHadeland OL22:03
25.Hoen, ChristineEiker OL22:06
26.Ranvik, AnnikenKonnerud IL22:27
27.Skyttersæter Saugerud, AmandaKonnerud IL23:18
28.Lund Hovden, IngridIL Tyrving25:08
29.Gjerdahl, OdaBerger og Svelvik OL27:33
30.Myhre, AnnieStord Orientering27:49
31.Olaussen, TirilHaugesund IL Orientering28:17
32.Estep, KatherineKonnerud IL40:43
Splittimes

D19-20

1.Bjørnstad, Victoria HæstadFossum IF17:00
2.Iversen, Sofie SkyttersæterHeming Orientering17:52
3.Sikkeland, Oda JIL Tyrving18:25
4.Baklid, Thea SildnesKonnerud IL18:31
5.Malmei, HannahSandnes IL (Rogaland)18:35
6.Wisløff, MargretheAsker Skiklubb18:45
7.Nordstad, Kårhild HusbyNTNUI20:14
8.Voll, KristinaHaugesund IL Orientering20:17
9.Daltveit, HanneFana IL20:28
10.Hasli, AgnetheGjø-Vard OL21:40
11.Haltia, Thea FeiringIL Tyrving22:03
12.Almeland, RunaFana IL24:43
Splittimes

D21-

1.Fjellanger, KristineVaregg Fleridrett15:18
2.Vinogradova, GalinaRussian National Team15:20
3.Alexandersen, SigridNTNUI16:12
4.Lind Nørbech, Anne JohanneNydalens SK16:14
5.Robertson, LauraRajamaen Rykmentti16:24
6.Eide, IngeborgByåsen IL16:33
7.Kutkaite, AusrineIFK Lidingö SOK16:36
8.Ward, CharlotteHALO16:41
9.Bjørgul, Ida Marie NæssPaimion Rasti16:58
10.Grande, MarenFrol IL17:27
11.Gvildyte, Tekle EmilijaMedeina17:33
12.Malmei, VildeNTNUI17:37
13.Brochmann, LoneBækkelagets SK17:55
14.Ramstein, LauraOLC Graz17:58
Westli Andersen, EmilieLøten o-lag17:58
16.Trösse, ChristianeVaregg Fleridrett18:38
17.Götsch, ArntrautIL BUL-Tromsø18:58
18.Westli Andersen, EvineLøten o-lag19:12
19.Martinsen, IngunnVaregg Fleridrett19:24
20.Arntzen, MariellGneist, IL19:35
21.Vassend, TonjeNTNUI20:21
22.Halland, Gunhild RogneNydalens SK20:49
23.Dimitrova, ValentinaGneist, IL22:19
24.Hoff Hagen, MarteNTNUI23:28
25.Eggen, IngridHaugesund IL Orientering24:10
Watson, MaiBækkelagets SKDSQ
Lundanes, IngridNTNUIDNF
Splittimes

D40-

1.Madslien, KariNydalens SK20:30
2.Lodgaard, EirinByåsen IL21:30
Øye, VibekeIL Gular21:30
4.Goga, NinaBergens TF21:35
5.Krogh, ArnhildOppsal Orientering22:19
6.Scheele, Else KariNydalens SK24:02
7.Heggedal, IsaKonnerud IL24:04
8.Rognsvåg, TuridOs Orienteringsklubb24:14
9.Filskov, MetteOK Sorø24:20
10.Vassend, HildePorsgrunn OL24:27
11.Haavardsholm, MaritSandnes IL (Rogaland)25:58
12.Norderud, Anne KristineIL Tyrving26:18
13.Vie, Grethe PaulsenHaugesund IL Orientering26:39
14.Fjellbirkeland, HegeIL Gular27:24
15.Raaen, Trine Marit JustadKongsberg OL27:38
16.Sælevik, AnitaHaugesund IL Orientering29:02
17.Hansen, TrudeBerger og Svelvik OL30:06
18.Nergaard, IngerStokke IL35:24
19.Frost, HanneBallerup OK38:25
Ellegaard, GroVang OLDSQ
Kristoffersen, Inge KroghBallerup OKDSQ
Splittimes

H-16

1.Kriszat-Løvfald, KorneliusNydalens SK19:06
2.Lysaker, Birk BellFana IL19:31
3.Jørgensen, AleksanderHaugesund IL Orientering20:55
4.Porzycz, GrzegorzUKS Azymut 45 Gdynia22:12
5.Madslien Steinhaug, OskarVaregg Fleridrett22:35
6.Rosenlund, TageVaregg Fleridrett22:42
7.Lysaker, Brage BellFana IL22:59
8.Langvik, Sven BergsetIL Veten24:01
9.Jorde, RasmusVaregg Fleridrett25:35
10.Lid, Magnus StrømmeVaregg Fleridrett27:06
11.Evensen, LarsGneist, IL29:15
12.Borek, ZbigniewUKS Azymut 45 Gdynia29:16
13.Lodgaard, KasperByåsen IL38:05
Lona, Petter AndreasWing OKDSQ
Splittimes

H17-18

1.Gjerstad, MagnusVaregg Fleridrett16:24
2.Aas, Henrik FredriksenAsker Skiklubb17:25
3.Heimdal, AslakKonnerud IL17:30
4.Rykkje, KristianVaregg Fleridrett17:32
5.Aurebekk, MariusKristiansand OK17:59
6.Paulsen Vie, SigurdHaugesund IL Orientering18:05
7.Halden, Halvor TørnqvistNydalens SK18:11
8.Arntzen, SanderAsker Skiklubb18:16
9.Rykkje, StianVaregg Fleridrett19:02
10.Nysæter, SkjalgSkien OK19:08
11.Dale, Jostein SvalandVang OL19:11
12.Melby, Njaal EllegaardVang OL19:23
13.Lindaas, EvenVang OL19:29
14.Øhman, EliasGjø-Vard OL19:49
15.Pesta, PiotrUKS Azymut 45 Gdynia20:05
16.Gisholt, PeterFossum IF20:09
17.Storemyr, Alexander RepstadPorsgrunn OL20:11
18.Wisløff, Per ClemetAsker Skiklubb20:28
19.Størmer, EmilFossum IF20:30
20.Malde, Eyvind KjellevoldIL Gular20:47
21.Kverme, Sivert SandeFossum IF21:10
22.Bergset, EliasIL Veten22:29
23.Lodgaard, AreByåsen IL22:40
24.Kobbeltvedt, RubenHaugesund IL Orientering22:59
25.Hammersland Garnes, OlavGneist, IL24:29
26.Ruset Alne, ToreHaugesund IL Orientering24:40
27.Otterå, Eirik BjerkeTIF Viking27:09
Thomassen, Kristian FredrikVaregg FleridrettDSQ
Splittimes

H19-20

1.Jonsson, EliasNydalens SK16:04
2.Melsom, EinarFossum IF16:10
3.R Holt, SindreHedrum OL16:59
4.Daland, SebastianKristiansand OK17:05
5.Hjermstad, ErlingFossum IF17:16
6.Hjermstad, ØyvindFossum IF17:19
7.Ekeland, EinarOddersjaa SSK17:32
8.Kjærner-Semb, MarkusVaregg Fleridrett17:40
9.Eidsmo, Håvard SandstadFreidig18:15
10.Kornmo, HåkonPorsgrunn OL18:21
11.Gløersen, MathiasBækkelagets SK18:34
12.Kamsvåg, Styrk HundseidIL Tyrving19:14
13.Baklid, JørgenKonnerud IL19:39
14.Gjerdahl, JoarKonnerud IL20:44
Fosser, KasperHeming OrienteringDSQ
Storhov, Oskar SpetsFreidigDSQ
Splittimes

H21-

1.Østerbø, Øystein KvaalBækkelagets SK15:45
2.Tranchand, FredericPaimion Rasti15:54
3.Blandkjenn, DagKristiansand OK16:02
4.Fremstad, KarlIL Tyrving16:03
5.McNulty, HenryNTNUI16:04
6.Lillevold, Olai StenslandNTNUI16:06
7.Leandersson, JonasSödertälje-Nykvarn Orientering16:07
8.Friestad, GauteKristiansand OK16:13
9.Crickmore, JonathanEUOC16:15
10.von Arx, PhilippLahden Suunnistajat -3716:21
11.Ahlbäck, EmilFossum IF16:26
12.Westergård, Vegard JarvisNTNUI16:41
13.Arnesen, Ulrik AstrupHeming Orientering16:48
14.Boesen, Andreas HougaardAngelniemen Ankkuri16:55
15.Simonin, NicolasIFK Lidingö SOK16:59
16.Johannessen, SindreFreidig17:02
Pedersli, Trond Einar MoenOL Trollelg17:02
18.Edsen, JakobOK Pan Århus17:04
19.Smithard, ChrisForth Valley Orienteers17:10
20.Polden, Andreas G.Gneist, IL17:29
21.Often, Per MelanderNydalens SK17:39
22.O'Sullivan-Hourihan, JoshBOC18:27
23.Gullord, Eskil SandeBækkelagets SK19:36
24.Buanes, TrygveTIF Viking19:38
25.Røttingen, LarsIL Gular21:31
26.Nordeide, SturleGneist, IL22:48
27.Øie, MariusLøten o-lag22:58
28.Utne, KnutFana IL23:51
29.Ekerhovd, JørgenVaregg Fleridrett24:06
30.Karlsen, EspenStavanger Orienteringsklubb24:51
31.Mak, RaphaelMetropolitan Orienteering Club28:42
32.Sælevik, Marius MyhreHaugesund IL Orientering37:07
Börjeskog, EricSödertälje-Nykvarn OrienteringDSQ
Field, Bjørn JohannessenGneist, ILDSQ
Splittimes

H40-

1.Nygaard, RuneIL Gular17:52
2.Kornmo, ThorePorsgrunn OL19:49
3.Vinogradov, MikhailAlfta-Ösa OK21:16
4.Skauge, TormodIL Gular21:36
5.Skatvedt, BentRaumar Orientering23:02
6.Reikvam, HåkonIL Gular23:07
7.Bakken, Jon IverNydalens SK23:08
8.Lona, EivindWing OK23:15
9.Johannesen, ArneIL Gular24:49
10.Zeiner-Gundersen, RichardFossum IF26:22
11.Nilsen, Espen FyhnStavanger Orienteringsklubb26:27
12.Emhjellen, HelgeIL Gular26:32
13.Hagen, KnutByåsen IL26:44
14.Myhre, Per BjarneHaugesund IL Orientering28:24
15.Nørgaard, PeterBallerup OK32:56
16.Berg, Ragnar NiemiStokke IL35:25
17.Sørensen, JanOK Sorø38:59
18.Kristoffersen, JanBallerup OK45:56
Bergset, AndersIL VetenDSQ
Forbord, RoarMalvik ILDSQ
Hekland, BårdIL GularDSQ
Splittimes

Generated by tTiMe 0.72